Oulun kaupunki
*
 
*
*
PITUUS TYTÖT
KILPAILIJA KOULU   PITUUSHYPPY  
    1. hyppy 2. hyppy paras tulos
         
Taija Skopa Kiiminkijoen koulu I p 4,59 4,61 4,61
Sari Wäänänen Ojakylän koulu Iin kunta t 4,52 4,47 4,52
Janita Nurmela Ojakylän koulu Iin kunta t 4,14 4,10 4,14
Anna-Kreeta Rantasuomela Maikkulanraitti, Oulu t 3,99 4,10 4,10
Sanna Kurttila Ojakylän koulu Iin kunta t 4,09 3,99 4,09
Niina Schroderus Maikkulanraitti, Oulu t 3,71 4,08 4,08
Tiina Kokko Hyrkin koulu II, Muhos t 4,03 3,98 4,03
Johanna Peltonen Kiiminkijoen koulu I t 4,00 3,86 4,00
Aila Hauru Laitasaaren koulu t 3,79 3,96 3,96
Kouvuluoma Julia Lakarin koulu II t 3,81 3,93 3,93
Minna Keskitalo Aleksanterinkoulu, Rantsila t 3,88 3,92 3,92
Erja Alalauri Korivaaran koulu t 3,69 3,92 3,92
Annu Harin Kiiminkijoen koulu I t 3,90 3,41 3,90
Jenna Kortetjärvi Lakarin koulu I t   3,90 3,90
Marja Myllykangas Herukan a-a t 3,86 3,89 3,89
Hilkka Turpeinen Hutun koulu, Taivalkoski t 3,73 3,86 3,86
Hilla Rusanen Maikkulanraitti, Oulu t 3,73 3,84 3,84
Eveliina Heikkinen Ylikylän koulu t 3,60 3,84 3,84
Jonna Höykinpuro Herukan a-a t 3,84 3,67 3,84
Emilia Jurmu Kiiminkijoen koulu I t 3,53 3,84 3,84
Jenni Still Kestilän Peruskoulu t 3,74 3,83 3,83
Juntunen Mii Lakarin koulu II t 3,80 3,29 3,80
Soronen Saana Kirkonkylän koulu, Taivalk t 3,74 3,78 3,78
Jenna Lempinen Kiiminkijoen koulu I t 3,73 3,78 3,78
Vainikainen Leena Lumijoen peruskoulu t 3,51 3,77 3,77
Jenni Timonen-Nissi Lakarin koulu I t 3,45 3,77 3,77
Emmi Taipaleenmäki Kestilän Peruskoulu t 3,76 x 3,76
Riikka Saukkonen Nuottasaaren Koulu, Oulu t 3,69 3,76 3,76
Heidi Valkola Lakarin koulu I t 3,54 3,76 3,76
Jonna Kortesalmi Nuottasaaren Koulu, Oulu t 3,68 3,72 3,72
Parviainen Henna Kirkonkylän koulu, Taivalk t 3,21 3,70 3,70
Niina Mahosenaho Ylikylän koulu, Kempele t 3,69 3,45 3,69
Anni Kajula Maikkulanraitti, Oulu t 3,67 2,49 3,67
Vilja Turpeinen Hutun koulu, Taivalkoski t 3,45 3,67 3,67
Saarnio Eerika Lumijoen peruskoulu t 3,67 3,39 3,67
Iina Holappa Ylikylän koulu t 3,65 3,44 3,65
Laura Puuronen Nuottasaaren Koulu, Oulu t 3,46 3,61 3,61
Heta Moilanen Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki t 3,57 3,61 3,61
Henna Illikainen Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue t 3,59 3,40 3,59
Marjut Ojala Ojakylän koulu Iin kunta t 3,51 3,58 3,58
Krista Tiirola Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue t 3,45 3,55 3,55
Eveliina Hintikka Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue t 3,50 3,48 3,50
Lehtola Emilia Lakarin koulu II t 3,50 3,46 3,50
Eveliina Karjalainen Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki t 3,39 3,49 3,49
Mari Halonen Ylikylän koulu, Kempele t 3,25 3,49 3,49
Aada Korhonen Hyrkin koulu II, Muhos t 3,20 3,48 3,48
Pikkuaho Iida Lakarin koulu II t 3,48 3,22 3,48
Milla Mäkelä Aleksanterinkoulu, Rantsila t 3,47 2,62 3,47
Noora Laukkanen Nuottasaaren Koulu, Oulu t 3,34 3,46 3,46
Karoliina Takarautio Aseman koulu  t 3,46 3,09 3,46
Pernu Jenna Lakarin koulu II t 2,95 3,46 3,46
Juulia Tiilikainen Herukan a-a t 3,42 3,44 3,44
Elisa Liukko Lakarin koulu I t 2,74 3,43 3,43
Henna-Maria Hyväri Korivaaran koulu t 3,21 3,41 3,41
Kiviahde Sara Lumijoen peruskoulu t 3,41 3,15 3,41
Sara Puroila Hyrkin koulu II, Muhos t 3,40 3,35 3,40
Johanna Lovtonen Kestilän Peruskoulu t 3,23 3,40 3,40
Jenna Viitala Korivaaran koulu t 2,87 3,38 3,38
Valkola Eveliina Lakarin koulu II t 3,38 3,30 3,38
Sanna Risteli Maikkulanraitti, Oulu t 3,37 3,23 3,37
Linda Krevi Ylikylän koulu, Kempele t 3,37 3,32 3,37
Hanna Lahtela Jäälin koulu II t 3,37 3,21 3,37
Kristiina Karjalainen Kiiminkijoen koulu I t 3,37 3,32 3,37
Mira Grönfors Aleksanterinkoulu, Rantsila t 3,36 3,25 3,36
Jonna Kähkönen Ylikylän koulu, Kempele t 3,28 3,36 3,36
Noora Keskitalo Nuottasaaren Koulu, Oulu t 3,21 3,35 3,35
Liisa Lehtosaari Aleksanterinkoulu, Rantsila t 3,34 3,17 3,34
Emilia Tiilikainen Herukan a-a t 3,34 3,30 3,34
Anniina Kemi Kestilän Peruskoulu t 3,24 3,32 3,32
Väisänen Riitta Kirkonkylän koulu, Taivalk t 3,32 3,12 3,32
Susa Määttä Hyrkin koulu II, Muhos t 3,13 3,30 3,30
Niina Lämsä Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue t 3,01 3,30 3,30
Sanna Kokko Lakarin koulu I t 3,30 3,00 3,30
Vasalampi Henna Kirkonkylän koulu, Taivalk t 3,29 3,25 3,29
Riitta Raappana Laitasaaren koulu t 2,39 3,29 3,29
Milla Heikkinen Jäälin koulu II t 3,29 3,21 3,29
Jenina Mattila Ylikylän koulu, Kempele t 3,22 3,28 3,28
Mirja Alalauri Korivaaran koulu t   3,26 3,26
Pipsa Maaninen Korivaaran koulu t 3,23 3,26 3,26
Niina Ukkola Jäälin koulu II t 2,99 3,26 3,26
Hanna Heikura Hyrkin koulu II, Muhos t 3,09 3,25 3,25
Susanne Ojanaho Kestilän Peruskoulu t 3,25 3,08 3,25
Johanna Tiri Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki t 3,20 3,25 3,25
Marianne Hyry Ojakylän koulu Iin kunta t 3,25   3,25
Ilona Lirkina Aleksanterinkoulu, Rantsila t 3,06 3,24 3,24
Birgitta Vinkka Hutun koulu, Taivalkoski t 3,24 3,09 3,24
Emmi Karjalainen Laitasaaren koulu t 2,97 3,23 3,23
Pauliina Perttula Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue t 3,10 3,21 3,21
Ruuskanen Tanja Lumijoen peruskoulu t 3,20 2,90 3,20
Elina Törmänen Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue t 3,11 3,19 3,19
Anni Tammenmaa Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki t 3,02 3,15 3,15
Kärkkäinen Alina Lumijoen peruskoulu t 2,75 3,15 3,15
Sonja Ollikainen Ylikylän koulu, Kempele t 2,84 3,14 3,14
Henna-Sofia Kokko Aseman koulu  t 3,14 2,90 3,14
Laila Seluska Ylikylän koulu t 3,00 3,14 3,14
Reetta Mikkonen Hyrkin koulu II, Muhos t 3,10 3,12 3,12
Tiina Pakanen Aseman koulu  t 3,00 3,09 3,09
Reeta Holma Jäälin koulu II t 3,08 3,04 3,08
Heini Söderlund Korivaaran koulu t 3,07   3,07
Jenna Kuusela Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki t 3,06 3,04 3,06
Kaisa Laakkonen Hyrkin koulu I, Muhos t 3,05 3,05 3,05
Laura Ihme Laitasaaren koulu t 2,93 3,04 3,04
Janika Teeriniemi Hutun koulu, Taivalkoski t 3,01 2,86 3,01
Sanna Rankanen Nuottasaaren Koulu, Oulu t 2,96 3,00 3,00
Essi Konola Aleksanterinkoulu, Rantsila t 3,00 2,98 3,00
Janna Aho Hyrkin koulu I, Muhos t 3,00 3,00 3,00
Turpeinen Annisiiri Kirkonkylän koulu, Taivalk t 2,50 3,00 3,00
Janika Piekkari Laitasaaren koulu t 2,94 2,85 2,94
Sofia Risteelä Maikkulanraitti, Oulu t 2,41 2,93 2,93
Sunna Karjalainen Herukan a-a t 2,93 2,77 2,93
Saija Sallinen Aseman koulu  t 2,92 2,88 2,92
Liisa Vuononvirta Aseman koulu  t     2,91
Amanda Rantakokko Aseman koulu Iin kunta t 2,88 2,81 2,88
Emma Heikura Herukan a-a t 2,86 2,73 2,86
Pinja Juntunen Hyrkin koulu I, Muhos t 2,83 2,85 2,85
Sanna-Riikka Savela Ojakylän koulu Iin kunta t 2,70 2,85 2,85
Janina Juutinen Laitasaaren koulu t 2,79 2,74 2,79
Reetta Tuohimaa Lakarin koulu I t 2,78 2,01 2,78
Särkelä Marianne Lumijoen peruskoulu t 2,68 2,77 2,77
Anna-Kaisa Honkanen Jäälin koulu II t 2,64 2,53 2,64
Sonja Paloniemi Ylikylän koulu t 2,55 2,45 2,55
Jenna Lehtoniemi Hutun koulu, Taivalkoski t 2,44 2,27 2,44
Virkkunen Miia Kirkonkylän koulu, Taivalk t 2,19 2,44 2,44
Selma Ceylan Ylikylän koulu t 2,35 2,28 2,35
Ester Häikiö Hyrkin koulu I, Muhos t 2,33 x 2,33
Ella Mari Väänänen Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki t 2,25 2,27 2,27
Iita Männikkö Hyrkin koulu I, Muhos t 2,21 2,01 2,21
Suvi Karhula Hyrkin koulu I, Muhos t 2,20 2,02 2,20
Jaana Hulkkonen Hutun koulu, Taivalkoski t 2,01 2,15 2,15
Miia Pellikainen Jäälin koulu II t   2,08 2,08
         
PITUUSHYPPY POJAT
KILPAILIJA KOULU   PITUUSHYPPY  
    1. hyppy 2. hyppy paras tulos
         
Tomi Laukka Ylikylän koulu, Kempele p 4,96 5,06 5,06
         
Poropudas Tuomas Lakarin koulu II p 4,13 4,58 4,58
Santeri Tuominen Hyrkin koulu II, Muhos p 4,40 4,56 4,56
Teemu Määttä Ylikylän koulu, Kempele p 4,17 4,55 4,55
Mika Terho Korivaaran koulu p 3,94 4,44 4,44
Sami Haapakorva Nuottasaaren Koulu, Oulu p 4,34 4,28 4,34
Turkka Arffman Aleksanterinkoulu, Rantsila p 4,32 4,16 4,32
Niko-P Manninen Nuottasaaren Koulu, Oulu p 4,07 4,30 4,30
Joona Erkkilä Kiiminkijoen koulu I p 4,16 4,23 4,23
Teemu Nilosaari Laitasaaren koulu p 4,21 3,88 4,21
Tuohimaa Heikki Lakarin koulu II p 3,99 4,15 4,15
Henri Seppänen Laitasaaren koulu p 4,07 4,15 4,15
Pirinen Ville Lakarin koulu II p 3,67 4,14 4,14
Valtteri Rantonen Kestilän Peruskoulu p 3,90 4,12 4,12
Viinikka Jyri Lumijoen peruskoulu p 4,12 3,98 4,12
Vanhala Henri Lumijoen peruskoulu p 4,08 4,09 4,09
Joni Kauppila Jäälin koulu II p 4,00 4,05 4,05
Marko Rytky Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki p 4,03 3,73 4,03
Karri Kumpulainen Ylikylän koulu, Kempele p 3,90 4,03 4,03
Sutela Akseli Lumijoen peruskoulu p 3,81 4,03 4,03
Tuomas Pellikka Kestilän Peruskoulu p 3,85 4,02 4,02
Eetu Saloranta Herukan a-a p 4,01 33,91 4,01
Lauri Jäntti Aleksanterinkoulu, Rantsila p 3,88 4,00 4,00
Sampo Mäkelä Aseman koulu  p 3,98 3,92 3,98
Santeri Orava Herukan a-a p 3,96 3,00 3,96
Taneli Siikaluoma Hyrkin koulu I, Muhos p 3,78 3,95 3,95
Joona Jussila Aseman koulu  p 3,69 3,92 3,92
Kananen Paulus Kirkonkylän koulu, Taivalk p 3,68 3,92 3,92
Ilmo Hauru Laitasaaren koulu p 3,92 3,72 3,92
Jere Jussila Aseman koulu  p 3,91 3,79 3,91
Henri Härmä Ylikylän koulu, Kempele p 3,90 3,73 3,90
Olli Galla Laitasaaren koulu p 3,89 3,59 3,89
Ville Iinatti Herukan a-a p 3,89 3,64 3,89
Vääräniemi Jarkko Kirkonkylän koulu, Taivalk p 3,88 3,85 3,88
Jaakko Väisänen Hutun koulu, Taivalkoski p 3,41 3,87 3,87
Valtteri Kosamo Ojakylän koulu Iin kunta p 3,86 3,81 3,86
Juho Rahko Hyrkin koulu II, Muhos p 3,64 3,83 3,83
Henry Haataja Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki p 3,83 3,71 3,83
Konsta Pöyry Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue p 3,79 x 3,79
Samuli Halonen Jäälin koulu II p 3,74 3,79 3,79
Miikka Tervonen Kestilän Peruskoulu p 3,77 3,37 3,77
Vili Savela Maikkulanraitti, Oulu p 3,61 3,77 3,77
Joona Vänttilä Lakarin koulu I p 3,61 3,75 3,75
Antti Huhta Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue p 3,74 2,91 3,74
Niko Kareketo Nuottasaaren Koulu, Oulu p 3,56 3,72 3,72
Joona Korkala Jäälin koulu II p 3,72 3,62 3,72
Hakka Tornberg Kiiminkijoen koulu I p 3,69 3,41 3,69
Seppä Jonne Lumijoen peruskoulu p 3,28 3,68 3,68
Rasmus Raappana Laitasaaren koulu p 3,68 3,41 3,68
Klaavo Joel Lumijoen peruskoulu p 3,67 3,67 3,67
Risto Pinola Jäälin koulu II p 3,60 3,67 3,67
Mika Räisänen Hutun koulu, Taivalkoski p 3,65 3,50 3,65
Esa Viinikanoja Korivaaran koulu p 3,65 3,50 3,65
Arttu Heinonen Nuottasaaren Koulu, Oulu p 3,63 3,58 3,63
Ville Koivisto Ylikylän koulu p 3,63 3,51 3,63
Antti-Pekka Karjalainen Maikkulanraitti, Oulu p 3,62 x 3,62
Santeri Paloniemi Hutun koulu, Taivalkoski p 3,61 3,58 3,61
Niemi Paavo Lakarin koulu II p 3,22 3,60 3,60
Henri Illikainen Lakarin koulu I p 3,60 3,55 3,60
Henrikssen Janne Kirkonkylän koulu, Taivalk p 3,59 3,27 3,59
Tuomas Veki Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue p 3,53 3,58 3,58
Ville Peltoniemi Nuottasaaren Koulu, Oulu p 3,58 3,40 3,58
Olli Salmela Hyrkin koulu I, Muhos p 3,58 3,23 3,58
Jere Urpilainen Ylikylän koulu, Kempele p 3,28 3,57 3,57
Joonatan Jussila Ojakylän koulu Iin kunta p 3,56 3,29 3,56
Sami Özyavuz Hyrkin koulu II, Muhos p x 3,55 3,55
Ilari Ala-Kokkare Ylikylän koulu p 3,29 3,52 3,52
Kurtti Jani Lakarin koulu II p 3,51 3,31 3,51
Johannes Ervasti Lakarin koulu I p 3,51 3,50 3,51
Jukka Väyrynen Kestilän Peruskoulu p 3,50 3,40 3,50
Aleksi Haipus Ylikylän koulu p 3,40 3,49 3,49
Joel Kontio Hyrkin koulu II, Muhos p 3,34 3,48 3,48
Arttu Tainijoki Aleksanterinkoulu, Rantsila p 3,47 3,36 3,47
Samuli Leskelä Hyrkin koulu I, Muhos p 3,37 3,46 3,46
Sami Räisänen Hutun koulu, Taivalkoski p 3,40 3,45 3,45
Tyni Juho Kirkonkylän koulu, Taivalk p 3,45 3,26 3,45
Jani Leiviskä Kestilän Peruskoulu p 3,33 3,44 3,44
Tuomo Heikura Maikkulanraitti, Oulu p 3,44 3,20 3,44
Eero Keränen Korivaaran koulu p 3,44 3,35 3,44
Kouvula Lauri Lumijoen peruskoulu p 3,44 3,37 3,44
Iinatti Joonas Lakarin koulu II p 3,43 3,35 3,43
Samuli Kinnunen Hyrkin koulu II, Muhos p 3,35 3,42 3,42
Aki Junnonaho Aleksanterinkoulu, Rantsila p 3,28 3,40 3,40
Timo Tihinen Laitasaaren koulu p 3,40 2,49 3,40
Teemu Riekki Lakarin koulu I p 3,33 3,40 3,40
Jere Kesti Maikkulanraitti, Oulu p 3,38 3,13 3,38
Tomi Räisänen Hutun koulu, Taivalkoski p x 3,36 3,36
Niko Hiltunen Nuottasaaren Koulu, Oulu p 3,35 3,14 3,35
Ossi Kallio Ojakylän koulu Iin kunta p 3,34 3,35 3,35
Eerik Niskanen Korivaaran koulu p 3,35 2,94 3,35
Joonas Holappa Kiiminkijoen koulu I p 3,35 3,16 3,35
Tuomas Turunen Ylikylän koulu, Kempele p 3,35   3,35
Aki Makkonen Kiiminkijoen koulu I p 3,34 2,69 3,34
Jaakko Pikkarainen Kestilän Peruskoulu p 3,26 3,33 3,33
Erik Pakanen Ojakylän koulu Iin kunta p 2,86 3,31 3,31
Iiro Ruismäki Herukan a-a p 3,31   3,31
Ville Salmi Hyrkin koulu I, Muhos p 3,26 3,30 3,30
Taneli Suominen Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue p 3,29 3,25 3,29
Elijas Kokko Ylikylän koulu p 3,29 3,16 3,29
Santeri Yliraasakka Aseman koulu  p 3,26 3,21 3,26
Jari-Pekka Harju Jäälin koulu II p 3,22 3,25 3,25
Aleksi Tikkanen Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki p 2,96 3,24 3,24
Eemeli Bodde Aleksanterinkoulu, Rantsila p 3,17 3,22 3,22
Juho Peltokangas Hyrkin koulu II, Muhos p 3,06 3,19 3,19
Abu El Nachan Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki p 2,83 3,19 3,19
Antero Ropponen Herukan a-a p 3,15 3,17 3,17
Antti Lämpsä Aleksanterinkoulu, Rantsila p 3,10 3,16 3,16
Tuomas Hurskainen Ojakylän koulu Iin kunta p   3,15 3,15
Lari Pitkänen Kiiminkijoen koulu I p 2,98 3,15 3,15
Niclas Kukkohovi Maikkulanraitti, Oulu p 3,00 3,12 3,12
Kalle Salmi Hyrkin koulu I, Muhos p 2,84 3,12 3,12
Juho Viinikka Herukan a-a p 3,12 2,85 3,12
Henri Paasovaara Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki p 2,90 3,08 3,08
Lauri Kärkkäinen Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue p 3,06 3,05 3,06
Heikki Juujärvi Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki p 3,05 2,93 3,05
Janne Saranki Korivaaran koulu p 2,95 3,04 3,04
Juha-Matti Jaakola Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue p 2,93 3,03 3,03
Tomi Saariniemi Hutun koulu, Taivalkoski p 3,03 3,03 3,03
Aho Niklas Kirkonkylän koulu, Taivalk p 3,02 3,03 3,03
Antti Mäkelä Aseman koulu  p 2,70 3,02 3,02
Ville Parkkonen Jäälin koulu II p 2,91 3,02 3,02
Heikki Pätsi Lakarin koulu I p 2,60 3,00 3,00
Sami Nissi Lakarin koulu I p 2,95   2,95
Matias Toppinen Ylikylän koulu p 2,82 2,88 2,88
Juusola Samuel Kirkonkylän koulu, Taivalk p 2,81 2,52 2,81
Ville Mehtälä Korivaaran koulu p 2,79 2,74 2,79
Jere Koivukangas Ylikylän koulu p 2,55 2,67 2,67
Kalle Leipivaara Kiiminkijoen koulu I p 2,52 2,35 2,52
Joel Moilanen Maikkulanraitti, Oulu p 2,40 2,24 2,40
Jaakko Backman Aseman koulu  p 2,12 2,40 2,40
         

 

TURBOKEIHÄS TYTÖT
KILPAILIJA KOULU JUNNUKEIHÄS
   
Sari Wäänänen Ojakylän koulu Iin kunta 21,52
Marja Myllykangas Herukan a-a 20,35
Hilkka Turpeinen Hutun koulu, Taivalkoski 19,35
Taija Skopa Kiiminkijoen koulu I 17,48
Milla Heikkinen Jäälin koulu II 17,39
Minna Keskitalo Aleksanterinkoulu, Rantsila 17,33
Erja Alalauri Korivaaran koulu 16,74
Soronen Saana Kirkonkylän koulu, Taivalk 16,15
Heidi Valkola Lakarin koulu I 16,00
Tiina Kokko Hyrkin koulu II, Muhos 15,77
Sara Puroila Hyrkin koulu II, Muhos 15,68
Vilja Turpeinen Hutun koulu, Taivalkoski 15,60
Juntunen Mii Lakarin koulu II 15,50
Johanna Peltonen Kiiminkijoen koulu I 15,44
Anna-Kreeta Rantasuomela Maikkulanraitti, Oulu 14,97
Eveliina Hintikka Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 14,93
Iina Holappa Ylikylän koulu 14,79
Hanna Heikura Hyrkin koulu II, Muhos 14,77
Birgitta Vinkka Hutun koulu, Taivalkoski 14,77
Jaana Hulkkonen Hutun koulu, Taivalkoski 14,62
Susa Määttä Hyrkin koulu II, Muhos 14,61
Reeta Holma Jäälin koulu II 14,54
Jonna Kortesalmi Nuottasaaren Koulu, Oulu 14,47
Elina Törmänen Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 14,17
Aada Korhonen Hyrkin koulu II, Muhos 14,12
Henna Illikainen Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 14,04
Krista Tiirola Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 13,96
Milla Mäkelä Aleksanterinkoulu, Rantsila 13,82
Emilia Jurmu Kiiminkijoen koulu I 13,77
Anna-Kaisa Honkanen Jäälin koulu II 13,70
Kärkkäinen Alina Lumijoen peruskoulu 13,60
Hilla Rusanen Maikkulanraitti, Oulu 13,59
Parviainen Henna Kirkonkylän koulu, Taivalk 13,59
Niina Ukkola Jäälin koulu II 13,46
Pikkuaho Iida Lakarin koulu II 13,45
Jenni Still Kestilän Peruskoulu 13,43
Noora Keskitalo Nuottasaaren Koulu, Oulu 13,42
Emma Heikura Herukan a-a 13,42
Laura Ihme Laitasaaren koulu 13,36
Jonna Kähkönen Ylikylän koulu, Kempele 13,35
Laura Puuronen Nuottasaaren Koulu, Oulu 13,13
Marjut Ojala Ojakylän koulu Iin kunta 13,07
Sanna Kokko Lakarin koulu I 13,05
Liisa Vuononvirta Aseman koulu  13,05
Jenna Lempinen Kiiminkijoen koulu I 12,98
Lehtola Emilia Lakarin koulu II 12,95
Jonna Höykinpuro Herukan a-a 12,90
Pernu Jenna Lakarin koulu II 12,90
Kristiina Karjalainen Kiiminkijoen koulu I 12,87
Pauliina Perttula Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 12,83
Kaisa Laakkonen Hyrkin koulu I, Muhos 12,73
Eveliina Heikkinen Ylikylän koulu 12,63
Janna Aho Hyrkin koulu I, Muhos 12,58
Heta Moilanen Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 12,50
Mira Grönfors Aleksanterinkoulu, Rantsila 12,46
Sanna Risteli Maikkulanraitti, Oulu 12,40
Essi Konola Aleksanterinkoulu, Rantsila 12,20
Vasalampi Henna Kirkonkylän koulu, Taivalk 12,20
Mirja Alalauri Korivaaran koulu 12,17
Hanna Lahtela Jäälin koulu II 12,03
Saija Sallinen Aseman koulu  11,95
Janita Nurmela Ojakylän koulu Iin kunta 11,91
Kouvuluoma Julia Lakarin koulu II 11,90
Janina Juutinen Laitasaaren koulu 11,86
Niina Lämsä Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 11,85
Valkola Eveliina Lakarin koulu II 11,84
Emmi Karjalainen Laitasaaren koulu 11,71
Jenina Mattila Ylikylän koulu, Kempele 11,70
Annu Harin Kiiminkijoen koulu I 11,66
Heini Söderlund Korivaaran koulu 11,66
Emilia Tiilikainen Herukan a-a 11,59
Henna-Sofia Kokko Aseman koulu  11,50
Riitta Raappana Laitasaaren koulu 11,50
Saarnio Eerika Lumijoen peruskoulu 11,36
Anniina Kemi Kestilän Peruskoulu 11,32
Amanda Rantakokko Aseman koulu Iin kunta 11,28
Anni Tammenmaa Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 11,22
Jenna Viitala Korivaaran koulu 11,21
Turpeinen Annisiiri Kirkonkylän koulu, Taivalk 11,10
Liisa Lehtosaari Aleksanterinkoulu, Rantsila 11,05
Pinja Juntunen Hyrkin koulu I, Muhos 10,94
Väisänen Riitta Kirkonkylän koulu, Taivalk 10,94
Sanna Kurttila Ojakylän koulu Iin kunta 10,66
Linda Krevi Ylikylän koulu, Kempele 10,60
Jenna Kuusela Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 10,58
Jenni Timonen-Nissi Lakarin koulu I 10,58
Sunna Karjalainen Herukan a-a 10,52
Särkelä Marianne Lumijoen peruskoulu 10,45
Pipsa Maaninen Korivaaran koulu 10,37
Niina Mahosenaho Ylikylän koulu, Kempele 10,34
Emmi Taipaleenmäki Kestilän Peruskoulu 10,32
Suvi Karhula Hyrkin koulu I, Muhos 10,31
Reetta Tuohimaa Lakarin koulu I 10,30
Aila Hauru Laitasaaren koulu 10,15
Janika Teeriniemi Hutun koulu, Taivalkoski 9,98
Johanna Tiri Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 9,95
Sonja Ollikainen Ylikylän koulu, Kempele 9,89
Kiviahde Sara Lumijoen peruskoulu 9,80
Noora Laukkanen Nuottasaaren Koulu, Oulu 9,70
Anni Kajula Maikkulanraitti, Oulu 9,67
Niina Schroderus Maikkulanraitti, Oulu 9,64
Riikka Saukkonen Nuottasaaren Koulu, Oulu 9,60
Sofia Risteelä Maikkulanraitti, Oulu 9,60
Mari Halonen Ylikylän koulu, Kempele 9,57
Juulia Tiilikainen Herukan a-a 9,48
Ester Häikiö Hyrkin koulu I, Muhos 9,47
Ilona Lirkina Aleksanterinkoulu, Rantsila 9,40
Janika Piekkari Laitasaaren koulu 9,40
Karoliina Takarautio Aseman koulu  9,29
Miia Pellikainen Jäälin koulu II 9,13
Jenna Lehtoniemi Hutun koulu, Taivalkoski 9,12
Iita Männikkö Hyrkin koulu I, Muhos 8,98
Marianne Hyry Ojakylän koulu Iin kunta 8,89
Sanna Rankanen Nuottasaaren Koulu, Oulu 8,85
Susanne Ojanaho Kestilän Peruskoulu 8,82
Eveliina Karjalainen Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 8,82
Henna-Maria Hyväri Korivaaran koulu 8,74
Elisa Liukko Lakarin koulu I 8,67
Vainikainen Leena Lumijoen peruskoulu 8,60
Tiina Pakanen Aseman koulu  8,45
Ruuskanen Tanja Lumijoen peruskoulu 8,36
Johanna Lovtonen Kestilän Peruskoulu 8,14
Jenna Kortetjärvi Lakarin koulu I 8,11
Selma Ceylan Ylikylän koulu 8,09
Ella Mari Väänänen Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 8,00
Reetta Mikkonen Hyrkin koulu II, Muhos 7,86
Sanna-Riikka Savela Ojakylän koulu Iin kunta 7,20
Virkkunen Miia Kirkonkylän koulu, Taivalk 6,62
Laila Seluska Ylikylän koulu 6,17
Sonja Paloniemi Ylikylän koulu 5,90
   

 

TURBOKEIHÄS POJAT
KILPAILIJA KOULU JUNNUKEIHÄS
   
Heikki Pätsi Lakarin koulu I 34,19
Niko-P Manninen Nuottasaaren Koulu, Oulu 31,91
Tuohimaa Heikki Lakarin koulu II 31,10
Vanhala Henri Lumijoen peruskoulu 29,60
Seppä Jonne Lumijoen peruskoulu 29,26
Taneli Siikaluoma Hyrkin koulu I, Muhos 29,08
Klaavo Joel Lumijoen peruskoulu 29,05
Teemu Riekki Lakarin koulu I 28,98
Mika Räisänen Hutun koulu, Taivalkoski 28,96
Niko Kareketo Nuottasaaren Koulu, Oulu 28,92
Eero Keränen Korivaaran koulu 28,58
Iinatti Joonas Lakarin koulu II 28,57
Valtteri Rantonen Kestilän Peruskoulu 28,03
Turkka Arffman Aleksanterinkoulu, Rantsila 28,03
Niclas Kukkohovi Maikkulanraitti, Oulu 27,92
Esa Viinikanoja Korivaaran koulu 27,54
Juho Peltokangas Hyrkin koulu II, Muhos 27,31
Henri Seppänen Laitasaaren koulu 27,15
Sami Räisänen Hutun koulu, Taivalkoski 26,94
Antti Huhta Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 26,21
Ville Iinatti Herukan a-a 26,11
Niko Hiltunen Nuottasaaren Koulu, Oulu 26,10
Eerik Niskanen Korivaaran koulu 26,04
Samuli Halonen Jäälin koulu II 25,38
Sami Haapakorva Nuottasaaren Koulu, Oulu 25,34
Tuomas Hurskainen Ojakylän koulu Iin kunta 25,34
Vääräniemi Jarkko Kirkonkylän koulu, Taivalk 25,14
Kurtti Jani Lakarin koulu II 24,47
Hakka Tornberg Kiiminkijoen koulu I 24,35
Teemu Määttä Ylikylän koulu, Kempele 24,34
Ville Peltoniemi Nuottasaaren Koulu, Oulu 24,05
Johannes Ervasti Lakarin koulu I 24,02
Tomi Saariniemi Hutun koulu, Taivalkoski 23,98
Tuomo Heikura Maikkulanraitti, Oulu 23,66
Santeri Paloniemi Hutun koulu, Taivalkoski 23,26
Arttu Heinonen Nuottasaaren Koulu, Oulu 23,03
Jere Urpilainen Ylikylän koulu, Kempele 23,02
Joel Kontio Hyrkin koulu II, Muhos 22,94
Vili Savela Maikkulanraitti, Oulu 22,73
Viinikka Jyri Lumijoen peruskoulu 22,72
Joona Jussila Aseman koulu  22,45
Tomi Laukka Ylikylän koulu, Kempele 22,22
Santeri Tuominen Hyrkin koulu II, Muhos 22,18
Antti-Pekka Karjalainen Maikkulanraitti, Oulu 21,96
Poropudas Tuomas Lakarin koulu II 21,89
Ilmo Hauru Laitasaaren koulu 21,67
Teemu Nilosaari Laitasaaren koulu 21,64
Samuli Leskelä Hyrkin koulu I, Muhos 21,48
Juho Viinikka Herukan a-a 20,65
Pirinen Ville Lakarin koulu II 20,63
Erik Pakanen Ojakylän koulu Iin kunta 20,60
Henri Härmä Ylikylän koulu, Kempele 20,48
Eetu Saloranta Herukan a-a 20,33
Jani Leiviskä Kestilän Peruskoulu 20,27
Heikki Juujärvi Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 20,25
Henry Haataja Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 20,10
Jaakko Väisänen Hutun koulu, Taivalkoski 20,05
Aleksi Haipus Ylikylän koulu 20,02
Jere Kesti Maikkulanraitti, Oulu 19,97
Marko Rytky Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 19,65
Kananen Paulus Kirkonkylän koulu, Taivalk 19,64
Rasmus Raappana Laitasaaren koulu 19,64
Mika Terho Korivaaran koulu 19,62
Antti Mäkelä Aseman koulu  19,57
Joona Erkkilä Kiiminkijoen koulu I 19,43
Lauri Jäntti Aleksanterinkoulu, Rantsila 19,36
Risto Pinola Jäälin koulu II 19,34
Kalle Salmi Hyrkin koulu I, Muhos 19,20
Tuomas Turunen Ylikylän koulu, Kempele 19,10
Sampo Mäkelä Aseman koulu  18,94
Juho Rahko Hyrkin koulu II, Muhos 18,86
Joonas Holappa Kiiminkijoen koulu I 18,70
Sami Nissi Lakarin koulu I 18,60
Jere Jussila Aseman koulu  18,45
Lari Pitkänen Kiiminkijoen koulu I 18,43
Jere Koivukangas Ylikylän koulu 18,41
Joona Vänttilä Lakarin koulu I 18,39
Konsta Pöyry Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 18,23
Niemi Paavo Lakarin koulu II 18,15
Santeri Orava Herukan a-a 18,08
Karri Kumpulainen Ylikylän koulu, Kempele 18,08
Joonatan Jussila Ojakylän koulu Iin kunta 18,08
Taneli Suominen Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 18,06
Ville Mehtälä Korivaaran koulu 17,59
Aleksi Tikkanen Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 17,51
Samuli Kinnunen Hyrkin koulu II, Muhos 17,50
Henrikssen Janne Kirkonkylän koulu, Taivalk 17,10
Juusola Samuel Kirkonkylän koulu, Taivalk 17,08
Sami Özyavuz Hyrkin koulu II, Muhos 16,85
Joni Kauppila Jäälin koulu II 16,81
Matias Toppinen Ylikylän koulu 16,68
Jaakko Backman Aseman koulu  16,48
Janne Saranki Korivaaran koulu 16,46
Henri Illikainen Lakarin koulu I 16,23
Jaakko Pikkarainen Kestilän Peruskoulu 16,15
Antti Lämpsä Aleksanterinkoulu, Rantsila 16,13
Tuomas Pellikka Kestilän Peruskoulu 15,98
Sutela Akseli Lumijoen peruskoulu 15,95
Kouvula Lauri Lumijoen peruskoulu 15,83
Olli Salmela Hyrkin koulu I, Muhos 15,67
Arttu Tainijoki Aleksanterinkoulu, Rantsila 15,53
Olli Galla Laitasaaren koulu 14,80
Valtteri Kosamo Ojakylän koulu Iin kunta 14,63
Jari-Pekka Harju Jäälin koulu II 14,60
Santeri Yliraasakka Aseman koulu  14,50
Joona Korkala Jäälin koulu II 14,45
Tuomas Veki Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 14,29
Jukka Väyrynen Kestilän Peruskoulu 14,28
Ossi Kallio Ojakylän koulu Iin kunta 14,17
Ville Koivisto Ylikylän koulu 13,92
Ville Parkkonen Jäälin koulu II 13,86
Eemeli Bodde Aleksanterinkoulu, Rantsila 13,77
Aho Niklas Kirkonkylän koulu, Taivalk 13,38
Abu El Nachan Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 13,34
Aki Junnonaho Aleksanterinkoulu, Rantsila 13,31
Juha-Matti Jaakola Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 13,09
Iiro Ruismäki Herukan a-a 12,69
Timo Tihinen Laitasaaren koulu 12,48
Henri Paasovaara Jäälinkoulu I, 6b, Kiiminki 12,25
Tomi Räisänen Hutun koulu, Taivalkoski 12,25
Miikka Tervonen Kestilän Peruskoulu 12,10
Ilari Ala-Kokkare Ylikylän koulu 11,82
Ville Salmi Hyrkin koulu I, Muhos 11,70
Kalle Leipivaara Kiiminkijoen koulu I 11,64
Lauri Kärkkäinen Kiiminkijoen Peruskoulu 5C 2. joukkue 11,29
Antero Ropponen Herukan a-a 11,02
Tyni Juho Kirkonkylän koulu, Taivalk 10,90
Aki Makkonen Kiiminkijoen koulu I 10,19
Joel Moilanen Maikkulanraitti, Oulu 8,92
   

 

© 1994-2012

 

 Oulun kaupunki - Koululiikunta
liikuntasihteeri Päivi Karppinen
paivi.karppinen(at)ouka.fi